Jakie wybrać rolety zewnętrzne - rodzaje, montaż, zalety i wady

Rolety zewnętrzne są przedmiotem nad wyraz niedocenianym. Mało kto zwraca uwagę na to, jak dużą rolę odgrywają one w naszym codziennym, domowym funkcjonowaniu. Przypominamy sobie o nich w chwili, gdy zależy nam np.: na prywatności, ograniczeniu hałasu, jak najmniejszej utracie ciepła w zimę, czy zapewnianiu przyjemnego chłodu latem. Jakie to ma zastosowanie w praktyce?

Jaki rodzaj rolet zewnętrznych będzie dla mnie odpowiedni i jak wygląda montaż?

 

Istnieje kilka rodzajów rolet zewnętrznych. Jedne z najbardziej popularnych to rolety natynkowe, rolety podtynkowe oraz rolety garażowe. Każda z nich posiada inną formę montażu. Poniżej pokrótce opiszemy każdą z nich.

 

Rolety natynkowe doskonale sprawdzają się w domu, w którym nie zamierzamy już zmieniać grubości ocieplenia. Może się zdarzyć, że przy budowie nowego domu zapomnieliśmy pomyśleć o zaplanowaniu montażu rolet podtynkowych i znaleźliśmy się w momencie, w którym jest już na to za późno. Nie możemy już zmienić niczego w okolicach nadproża i okien. Spokojnie, to nic straconego. W takim wypadku należy zdać się na rolety natynkowe. Dzięki skrzynce rolety, która wchodzi od góry w szybę, możliwe jest zmniejszenie światła okna. Oczywiście działa to w ten sposób tylko wtedy, kiedy montujemy roletę zewnętrzną natynkową we wnęce okiennej. Jeżeli chcą Państwo podjąć decyzję, aby umieścić swoją roletę na elewacji, musicie wiedzieć o paru rzeczach. Przez to, że skrzynka i prowadnice znajdują się w murze, światło wnęki okiennej nie zmniejsza się, tym samym powoduje to zwiększanie się metrażu o wielkość skrzynki i prowadnicy.

 

Rolety podtynkowe stosuje się głównie wtedy, gdy chcemy, aby były one dodane do zabudowy. Rolety podtynkowe są niezwykle eleganckie, ponieważ kaseta rolety z zewnątrz jest niewidoczna. Działa to w ten sposób dlatego, iż zostaje ona wkomponowana w fasadę budynku. Dodatkową zaletą takich rolet jest termoizolacja. Pianka termoizolacyjna, która wypełnia pancerz, łączy się z warstwą powietrza, które powstaje w wyniku połączenia się opuszczonej rolety i okna. Skutkuje to komfortową temperaturą powietrza latem, a także zapobiega utracie ciepła w zimę.

 

Rolety garażowe najlepiej sprawdzają się, kiedy chcemy zamontować je w schowku na narzędzia, mniejszym garażu, witrynie sklepowej bądź w stoisku targowym. Niektóre wzbogacone są o ocieplane, aluminiowe profile zapewniające wprost doskonałą izolację termiczną. 

 

Jak dbać o rolety zewnętrzne?

Tak jak prawie każda rzecz materialna, także i rolety mogą kiedyś zacząć się zużywać. Ważne jest, by prawidłowo troszczyć się o swoje rolety zewnętrzne. Należy regularnie je czyścić, jak i również w odpowiednich odstępach czasu smarować linki, paski i uszczelki. Dzięki temu przedłużą Państwo żywotność swoich ulubionych rolet zewnętrznych.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wyposażeniem swojego domu bądź sklepu w roletę zewnętrzną, gorąco zachęcamy do przejrzenia naszego katalogu produktów, znajdującego się pod hasłem rolety zewnętrzne rodzaje.

 

Salon Rolet

Bramy garażowe rolowane
Bramy garażowe segmentowe
Bramy przemysłowe
Rolety
Inteligentny dom

Sprzedaż, montaż i serwis bram rolowanych i segmentowych, oferta inteligentnego
domu, rolety okienne. Szybka realizacja zamówień.
Darmowy pomiar i darmowa dostawa
Konkurencyjne ceny